Міфи про хребет, які можуть нашкодити

позвоночник

Часто нерозуміння свого тіла та нестача інформації можуть призвести до фатальних наслідків. Є вправи, які не лише не допоможуть при болю у спині, але можуть призвести до травми.

1. “Якщо щось хруснуло, коли я скрутився – значить, стало на місце!”

Причин для клацань і трісків багато, крім пов’язаних із «вставанням» на місце хребця. так само «сліпе» заняття, як робити самому собі операцію. А ризик отримати негативний ефект – дуже великий.

2. «Гнучкість говорить про ідеальне здоров’я!»

Те, як зав’язуються у вузол гімнастки – зразок, якого треба прагнути! Ви, напевно, чули, як швидко закінчується кар’єра професійних спортсменів і скільки наслідків навантажень вони відчувають. Це – робота на знос, хоч і демонструє вражаючий результат. Вражаючий для ока, але не для здоров’я. До речі, іноді феноменальна гнучкість пов’язана із проблемами печінки або вродженими дефектами суглобів. Виглядає все ще чарівно, але каже навпаки, про хворобливість.

3. «Інтуїтивно кожен відчуває те, що йому найкраще!»

Якось «вдало» впала і спина пройшла? З того часу б’є себе на тому місці. Улюблений син настав на спину і радикуліт відпустив? Нехай первісток тупцює по хребті! Залишіть ці помилки. Так, бувають випадковості, які допомагають – на кшталт вдалого падіння, у якому щось впоралося. Але, по-перше, вдруге може не спрацювати. А по-друге, чи впевнені ви, що воно справді спрацювало? Може, ефект уявний чи тимчасовий, а в перспективі проблема так загостриться, що захочеться лізти на стіну.

4. «Прогрівання на хворе місце!», «Холод на забій!»

Обидва твердження можуть бути вірними, а можуть бути небезпечними. І тепло, і холод здатні прискорити одужання, але кожен метод – у своїй галузі. Так, може бути небезпечно застосовувати прогрівання до труднощів, пов’язаних із застоєм рідини – гематом, розривів зв’язок. Також небезпечно охолоджувати запалення. А чи можемо ми з упевненістю сказати, чи болить у нас затиснутий нерв, застуджений м’яз чи невелике розтягнення? Коли не ясно, що застосувати, краще скористатися медиками.

5. “Перцева маска на всю ніч!” та інші екстремальні методи прогріву

Добре, припустимо, ми диференціювали випадок, де точно треба гріти і навіть лікар нам це сказав. Але його поради з розряду «загорніться в плед, уникайте протягів» — це дуже просто, а нам треба швидко одужати. Тому ми прогріємося на 300%, натрімо спиртом, перцем, гірчицею, часником, зірочкою і загорнемося в плівку на всю ніч. Такі радикальні методи – привіт хімічному опіку. Інтенсивність прогріву не вплине на швидкість одужання, від «ядреності» вибраного засобу глибина дії не зміниться. Як не натирайтеся, ви не прискорите лікування, проте можете травмувати шкіру. Не треба так!

6. «Хрускіт у спині – це хребці труться один про одного, не можна так робити, а то розсиплються!»

Ага, зі скреготом іскри висікають, ха-ха. Між будь-якими кістковими сполуками присутні м’які тканини – саме для того, щоб кістки не «терлися». Хрускіт, безперечно, говорить про хворі процеси в організмі і є приводом поставити кілька питань терапевту. Але це абсолютно точно не тертя хребців.

7. “Ця поза йоги вилікує всі хвороби!”

Немає універсальних вправ, ні в йозі ні деінде. Є фізіотерапевт, який може підібрати вправи особисто для вас. Але спільнота в інтернеті, що рекомендує позу для лікування будь-якої недуги багатьох тисяч людей – явно не вселяє довіри. До речі, поверніться до три. Багато хто інтуїтивно налягає на ті частини їх зарядки, які здаються їм найбільш корисними. Чи мають вони рацію?