Як вилікувати геморой у домашніх умовах у жінок після пологів

геморрой у женщин после родов

Зіткнувшись з такою проблемою, слід розібратися не тільки в тому, як лікує геморой в домашніх умовах методика, запропонована традиційною медициною, але й взяти до уваги корисні властивості лікарських рослин.

Поширеність захворювання

Геморой є одним із досить поширених захворювань, якому схильні багато груп населення. Фактором ризику розвитку є також вагітність та родовий процес. Згідно з даними статистики, більше третини жінок стикаються із цією проблемою.

Причини та фактори ризику

Перед тим як лікувати геморой у домашніх умовах або ж у лікарняних, слід розібратися в причинах його виникнення, щоб мати можливість підібрати для себе найоптимальніші засоби. Основною причиною виникнення хвороби є низька прохідність крові сполученими каналами в нижній половині тіла, що і призводить до застоїв. До зони ризику відноситься не тільки сама тазова область та кишечник, але також вени, розташовані на ногах.

Малорухливий спосіб життя як причина геморою

Провокатором гемороїдальних утворень є малорухливий спосіб життя чи знижена фізична активність. Саме це робить схильними до захворювання тих людей, чия робота передбачає довге перебування в сидячому положенні. Важливіше знати, як не допустити розвитку захворювання, тоді можливо не доведеться замислюватися над тим, як лікувати геморой.

Проблеми з фізичною активністю під час вагітності

У домашніх умовах у жінок під час вагітності практично немає можливості зберігати належний ступінь фізичної активності, та й більшість порад про проведення часу зводяться до нескладних робіт, які можна виконувати за допомогою одних рук і сидячи. Лікарі ж рекомендують якнайбільше рухатися і ходити, якщо на те є можливість, не засиджуватися на одному місці.

Вплив вагітності та пологів на розвиток геморою

Але навіть рухи іноді не рятують, адже разом із розвитком малюка організм майбутньої матері зазнає великої кількості змін. Кожному відомо, що за період виношування плода розміри матки збільшуються, і на останніх термінах вона займає чимало місця. Крім розмірів збільшується і вага матки, через що вона може почати чинити тиск на кровоносні канали в тазовій ділянці, основним з яких є нижня порожниста вена. Але якщо під час виношування не було проблем даного характеру, це не означає, що геморой пройшов убік.

Геморой після пологів

Справа в тому, що процес пологів є досить великим навантаженням для жіночого організму. Черевна порожнина також піддається величезному тиску, що є однією з основних причин розвитку гемороїдальних вузлів у післяпологовий період. Не слід забувати, що під час вагітності травна система змінює свою роботу через зміну становища деяких її органів. Деякі жінки не приділяють належної уваги проблемі через те, що незабаром після процесу пологів захворювання та його симптоми на деякий час згасають.

Як лікувати геморой після пологів

Через деякий час хвороба знову дається взнаки, і питання про те, як вилікувати геморой в домашніх умовах знову постає на порядок денний. Справа в тому, що лікування багатьох захворювань під час вагітності та в період годування має відбуватися з використанням обережніших методів, а традиційні рішення не завжди можливо використовувати.

Медикаментозне лікування під час вагітності та годування

На відміну від інших випадків прояви захворювання, при вагітності та після пологів краще якнайбільше локалізувати застосування тих чи інших засобів. Тому широкого поширення в таких випадках набувають спеціальні креми, мазі та анальні свічки. Останні також не завжди можна використовувати під час годування. Пояснюється це досить просто: діючі речовини багатьох свічок можуть опинитися у складі материнського молока, що може погано зашкодити здоров’ю дитини.

Народні засоби при лікуванні геморою

Нетрадиційна медицина може запропонувати кілька типів засобів, що впливають на гемороїдальні утворення. До першого з них відносяться різноманітні ванни. Їх основою можуть бути відвари з лікарських трав (ромашка, звіробій, водяний перець) або слабкий розчин марганцівки. Допомогти можуть і всілякі компреси, зроблені на основі різних олій (соняшникова, оливкова, реп’яхова), а також настоянок звіробою та чистотілу. У домашніх умовах можна також приготувати анальні свічки, матеріалом для чого служить твердий мед, сира картопля та осинове листя.

Популярні народні засоби

Найбільшою популярністю користуються мазі з горобинового і деревію соків, дрібно потертих буряків і моркви. Належну увагу слід приділяти і причину виникнення хвороби – слабку циркуляцію крові в тазовій ділянці. Впоратися з нею допоможе масаж, що проводиться не тільки в місцях виникнення самих гемороїдальних вузлів, але і в нижній частині тіла.

Масаж та п’явки як способи лікування

До методів, які можна застосовувати в домашніх умовах, відноситься також лікування за допомогою прикладання п’явок. На кожен вузол потрібно ставити п’явкою, але застосовувати процедуру часто не рекомендується.

Комплексний підхід до лікування геморою

Лікування гемороїдальних утворень під час вагітності та після неї є досить складним завданням. Потрібно не тільки підібрати ефективний метод впливу, але також брати до уваги можливість виникнення побічних ефектів, здатних позначитися на здоров’ї матері та дитини. Краще вибирати комплексний підхід, який включатиме застосування методів народної та традиційної медицини, але також перегляд системи харчування та способу життя в цілому.