Як приймати чорну редьку під час вагітності

черная редька при беременности

Споконвіку в народній медицині використовували чорну редьку. Однак досі перед багатьма людьми стоїть питання — чи можна вживати чорну редьку під час вагітності? Відповідь можна знайти тут.

У природі існує виключно цілющий народний засіб – чорна редька. У гіркому коренеплоді міститься багато калію, каротину, заліза, магнію, фосфору та інших важливих мікроелементів. Є вітаміни С і В1, а також лізоцим, що вбиває бактерії. Редька (вірніше її споживання) сприяє підвищенню імунітету, поліпшенню апетиту, обмінних процесів, а також підвищує атеросклероз.

У нетрадиційній медицині найпоширенішим є застосування соку редьки з медом. Сік з медом вживається внутрішньо в тому випадку, якщо у людини є захворювання жовчно-вивідних шляхів і нирок. Крім того, редька з медом може полегшити страждання при кашлі.

Як готувати чорну редьку з медом?

Чорна редька з медом готується дуже просто: у редьці вирізується поглиблення у формі місяця, потім одна друга частина поглиблення заповнюється медом. Через сім годин перебування редьки з медом у приміщенні з кімнатною температурою в лунці скупчується сік редьки з медом, готовий до застосування. Сік чорної редьки з медом зазвичай застосовується по одній маленькій ложці близько чотирьох разів на день.

Але не всім показано вживання редьки. Так, воно протипоказане за наявності у людини серцево-судинних захворювань, захворювань внутрішніх залоз, при виразці шлунка. Чорна редька при вагітності також не рекомендується. Мед може викликати алергію, а сама редька містить ефірні олії, небезпечні для організму вагітної жінки. Фахівці стверджують, що вживання цього коренеплоду може спричинити навіть переривання вагітності.

Найсміливіші вагітні жінки, незважаючи на протипоказання, все одно приймають цей засіб, причому не відчуваючи негативного впливу. Вони використовують його дозовано, обережно, даючи вивітритися ефірним маслам з розчину. У жодному разі не можна займатися самолікуванням! Рекомендувати застосування того чи іншого народного засобу як лікувальний препарат має право тільки лікар.