Музика може уповільнювати дихання і, навпаки, частішати його. Вона здатна викликати хворобливі психічні асоціації та… лікувати. Все залежить від того, яку мелодію ви чуєте. Підбір та прослуховування музики з метою лікування називається музикотерапією.
За запевненням лікарів, лікувальна музика буває:
- Заспокійливий, знімаючий біль;
- Активізує, яка піднімає тонус і бадьорить.
Вибирати відповідну мелодію, здатну зцілити від душевних та фізичних недуг, потрібно з урахуванням певних факторів. Ось що слід знати кожному:
Вплив музики на харчові звички
- Під спокійні, умиротворюючі звуки людина не переїдає, тому що рідше підносить ложку до рота.
- Під запальну та ритмічну музику – «закидає» їжу без зупинки. Порада: Їжте не під кадриль, а під психоделічну музику.
Музика як емоційна розрядка
Музика та пісні, які вам подобаються та викликають бажання танцювати, дають емоційну розрядку.
Спів хором для покращення спілкування
Спів хором, наприклад, під караоке, покращує здатність спілкуватися. Якщо ваша дитина «бука», ведіть її на заняття до групи, де діти всі разом грають на найпростіших музичних інструментах та співають. Так ваш малюк швидше позбудеться природної сором’язливості.
Музика для початку робочого дня
5-7 хвилин бадьорої життєстверджуючої музики, на кшталт радянської пісні «Нас ранок зустрічає прохолодою», дають відмінний ефект на початку робочого дня.
Музика для гіпертоніків та нервових людей
Гіпертонікам і тим, хто «весь на нервах», рекомендовано слухати записи зі звуками природи – шумом прибою, дзюрчанням струмка.
Музика для людей похилого віку
Для людей похилого віку заняття у хорі чи спів спів у виконанні будь-якої роботи дають поштовх соціальної активності, виводять із стану внутрішньої самотності. Адже не дарма раніше суботники проходили під духовий оркестр!
Загальне правило: прослуховуючи музику, не варто її аналізувати і намагатися зрозуміти – треба просто поринути у вібрації звуку та відчути його красу.