Погані новини, негативні емоції роблять нас більш уразливими, і від цього часто страждаємо на безсоння. Причинами безсоння також можуть бути занепокоєння, гормональні коливання чи вагітність. Якісний сон відіграє важливу роль у житті, здоров’ї та красі кожної жінки. Щоб покращити якість сну, швидше засинати, бачити позитивні сни і прокидатися відпочиваючим, прислухайтеся до порад.
Поради, як покращити якість сну
- Намагайтеся уникати використання будь-яких електричних пристроїв за 30-45 хвилин до сну і, звичайно, не в ліжку. Мозок сприймає світло, що випромінюється від екрану, як сонячний, продовжуючи виробляти гормони неспання. Краще прочитайте улюблений журнал перед сном.
- Пробуйте лягати спати в один і той же час щоночі і прокидатися в однаковий час вранці, навіть у вихідні дні.
- Використовуйте таємничу напівтемряву перед сном. Закривайте штори щільно та відкривайте вікно, регулюючи температуру в кімнаті. Беруші допоможуть у разі хропіння партнера чи гучних звуків.
- Аромати мають заспокійливий ефект. Спробуйте запалити ароматні свічки, обприскати подушку олією лаванди або розпорошити у повітрі приємний запах.
- Кава. Щоб не відчувати надмірної активності вночі, перегляньте свою чутливість до кофеїну і спробуйте перейти на трав’яні напої або без кофеїнових альтернатив після обіду.
- Зручність ліжка Пам’ятайте, що ми проводимо третину життя уві сні, тому вкладення нового матраца і ортопедичну подушку можуть бути виправдані.
- Кожному потрібна своя кількість сну. Середня норма становить 7-8 годин, але деякі люди можуть спати менше або більше від 4 до 10 годин. Знайдіть свій ідеальний режим і не хвилюйтеся, якщо ваш сон відрізняється від загальноприйнятого.
- Медитація перед сном. Придумайте афірмацію, наприклад, «Я вдячна за сьогоднішній день! У мене чудове здоров’я, чудова сім’я, я щаслива та успішна. Усі мої мрії справджуються!». Прочитайте кілька разів перед сном, відпустивши всі думки.
- Нічого не робіть! Не переживайте про сон і намагайтеся змусити себе заснути з допомогою безлічі методів. Найчастіше проблема вирішується сама собою.
Дотримуючись простих порад і прислухаючись до свого тіла, можна значно покращити якість сну. Адже здоровий та повноцінний відпочинок — це ключ до відмінного самопочуття, енергії та гарного настрою. Подбайте про свій сон, і він відповість вам бадьорістю та гармонією.