Як анаболічні стероїди впливають на організм спортсмена

анаболические стероиды организм спортсмена

Анаболічні стероїди на сьогоднішній день є однією з ключових умов успіху професійного бодібілдера. Дивлячись на зірок спорту, багато новачків також замислюються про необхідність використання цих синтетичних варіацій тестостерону. Як правило, виробники для виготовлення цих препаратів використовують корінь мексиканської сарсапарил, який добре зарекомендував себе при випуску тонізуючих добавок. Шляхом екстрагування активних речовин з цієї рослини виходить матеріал для компонентів анаболічного стероїду.

Вплив анаболіків на організм

Деякі види анаболіків мають великий ефект, на відміну від інших препаратів. Ефективність їх впливу багато в чому залежить від особливостей організму кожної людини, і цю залежність легко пояснити.

Так як далеко не всі анаболічні стероїди мають однакову структуру, вони по-різному впливають організм спортсмена. Препарати, які мають максимальний терапевтичний ефект, допомагають активно відновлювати і нарощувати тканини. Деякі анаболіки, потрапляючи в кров, збільшують здатність взаємодіяти з необхідними рецепторами.

Ці речовини можуть довго перебувати у вільній формі, що дає їм більше шансів увійти до потрібної зони. Вони також містять більше вільних молекул, ніж інші препарати, що сприяє більш вираженому ефекту.

Індивідуальні особливості впливу анаболіків

Однак ефект анаболіків також залежить від індивідуальних особливостей організму спортсмена. У деяких спортсменів дуже багато рецепторів на м’язах, що дозволяє з’єднатися з великою кількістю молекул і значно посилює анаболічний ефект. У той час як у інших атлетів мало рецепторних ділянок на м’язах, таким спортсменам можуть знадобитися сильнодіючі анаболіки.

Важливо відзначити, що змішування різних стероїдів та збільшення дози не завжди призводить до кращого результату. Це може не дати очікуваного ефекту і навіть негативно вплинути на здоров’я.

Побічні ефекти та ризики для здоров’я

Деякі бодібілдери мають рецепторні ділянки у місцях, де вони небажані.

  • При прийнятті стероїдів деякі атлети можуть страждати від висипань на шкірі, в той час, як у інших реакція буде нормальною.
  • У деяких бодібілдерів, навіть за високого рівня тестостерону, починається гінекомастія (збільшення грудної залози з гіпертрофією залоз та жирової тканини), тоді як у інших цього не відбувається.

Це пояснюється тим, що деякі люди в тканинах мають велику кількість рецепторів, що реагують на естроген, що може викликати небажані побічні ефекти.

Потенційна небезпека тривалого використання стероїдів

Довгострокове використання стероїдів може призвести до погіршення роботи органів. Серед можливих наслідків:

  • Печінка: навантаження шлаками, порушення структури клітин, поява внутрішніх пухлин, погіршення кровотоку, втрата основних функцій, отруєння, рак печінки.
  • Статева система: розвиток імпотенції, погіршення сечовипускання, запалення, зменшення кількості статевих гормонів, збільшення передміхурової залози, розвиток ракових пухлин, простатит.
  • Кровоток: підвищений тиск, підвищений рівень холестерину, шлаки в серцевому м’язі, інфаркти.

Спортсмену слід серйозно замислитись: чи готовий він використовувати анаболіки для збільшення маси та невеликого припливу енергії, ризикуючи своїм здоров’ям? Рішення залишається за вами.